Psychodietetyka Warszawa

PSYCHODIETETYKA WARSZAWA - co to takiego?

Psychodietetyka to stosunkowo nowa dziedzina uwzględniająca psychologiczne aspekty odżywiania. Definiuje się ją jako naukę o żywieniu człowieka w chorobie i zdrowiu ze szczególnym uwzględnieniem aspektu psychicznego. Łączy w sobie wiedzę z zakresu psychologii, dietetyki, medycyny, nutrigenetyki oraz kultury fizycznej.
Dzięki holistycznemu spojrzeniu na człowieka i sposób w jaki się odżywia pozwala osiągnąć najbardziej trwałe i zadowalające efekty.

Psychodietetyk to osoba, która pomoże poznać i wspólnie ukształtować zdrowe oraz trwałe nawyki żywieniowe zgodnie z powiedzeniem: Właściwe odżywianie będzie medycyną jutra. Zapewni wsparcie umożliwiające dokonanie zmiany w tempie, które będzie dostosowane do możliwości drugiej osoby i przez nią akceptowane. Pomoże przyjrzeć się mechanizmom, które utrudniają osiągnięcie zamierzonego rezultatu.

Dla kogo?

KONSULTACJE PSYCHODIETETYCZNE przeznaczone są dla dzieci i dorosłych, którzy:

pragną poznać i budować zdrowe nawyki żywieniowe, potrzebują wsparcia, motywacji, wiedzy w drodze do lepszego samopoczucia jedzą pod wpływem stresu, bliska im jest regulacja emocji za pomocą jedzenia zauważają niepokojące zmiany w dotychczasowym sposobie odżywiania dziecka, takie jak unikanie jedzenia, odmowa jedzenia, niekontrolowane podjadanie, zjadanie zbyt dużych porcji obserwują brak akceptacji swojego ciała przez dziecko, niską samoocenę chcą chronić swoje dzieci przed ryzykiem zaburzeń odżywiania, mają wątpliwości dotyczące sposobu odżywiania

Każda osoba zgłaszająca się na konsultacje traktowana jest z empatią, życzliwością, szacunkiem, dzięki czemu ma przestrzeń do mówienia o swoich niepokojach, potrzebach i może zrobić krok w lepszy start.

Podczas konsultacji przeprowadzany jest wywiad, który pozwoli przyjrzeć się problemowi oraz wypracować odpowiednie rozwiązania.

Konsultacja psychodietetyczna - 1 spotkanie 50 min. - 150 zł /170 zł

Nowoczesna psychodietetyka: Warszawa i okolice

Właściwa dieta ma wpływ na nasze zdrowie, dobre samopoczucie i energię, jaką mamy na co dzień. Zaburzenia odżywania natomiast mogą prowadzić do groźnych chorób, a w ekstremalnych przypadkach — także do skrajnego wycieńczenia organizmu. Dlatego tak ważne jest uświadomienie sobie wpływu diety na organizm i jakość życia. A ponieważ wszystko "siedzi" w naszych głowach — to właśnie od tego obszaru należy zacząć. Wiele złych nawyków zostało w nas bowiem zakorzenionych zupełnie nieświadomie, np. w dzieciństwie. Tego typu problemami zajmuje się właśnie psychodietetyka. Wszystkich Pacjentów z Warszawy i okolic zapraszamy na profesjonalne konsultacje dotyczące odżywania.

Odżywaj się zdrowo i smacznie — skorzystaj z pomocy psychodietetyka

Niby każdy z nas wie, że warzywa i owoce to podstawa zdrowej diety, a wysoko przetworzone jedzenie może prowadzić do rozwoju chorób. Każdy też słyszał, że ruch to zdrowie, a codzienne spacery pomagają w walce o szczupłą sylwetkę. Jednak co innego wiedza, a co innego — wprowadzenie tej wiedzy w codzienne funkcjonowanie. Jeżeli pragniesz całościowo spojrzeć na swój styl życia, potrzebujesz przewodnika w świecie tysięcy diet i modnych dyscyplin sportowych, a do tego — chcesz pozbyć się wiecznego uczucia strachu przed przytyciem — skorzystaj z naszych porad. Zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych, którym zależy na stosowaniu zbilansowanej diety i zdrowym podejściu do swojego ciała. Zainwestuj w zdrowie i dobre samopoczucie — umów konsultację z zakresu psychodietetyki już dziś.

ul. Przy Parku 36,

02-384 Warszawa

tel. 502-374-001

kontakt@pewnystart.org

KONTO BANKOWE
mBank 
26 1140 2004 0000 3402 8274 2768